Aby poprawić ostrzeżenia zgłaszane przez instalator należy utworzyć plik php.ini z poniższą zawartością:
max_execution_time = 60
magic_quotes_gpc = off
output_buffering = 4096
Niestety póki co CMS MS musi być umieszczony w jakimś podkatalogu ze względu na konflikt między jego architekturą, a polityką bezpieczeństwa home.pl (w skrócie chodzi o katalog /tmp, w którym CMS MS zamieszcza cache plików np. css, a serwer WWW home.pl nie pozwala na wyświetlanie/pobieranie z tego katalogu plików - 403 forbidden).
Przy okazji tuningujemy plik config.php:
$config['output_compression'] = false; // zmieniamy na true
$config['persistent_db_conn'] = false; // zmieniamy na true
Aby CMS poprawnie wysyłał maile, konieczna jest konfiguracja modułu CMSMailer:
Character set: utf-8
Mailer method: mail
From adress: indywidualnie
From username: j.w.
środa, 27 kwietnia 2011
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Archiwum bloga
-
►
2012
(16)
- ► października (2)
-
▼
2011
(51)
- ► października (1)
-
▼
kwietnia
(11)
- Przepis na pyszny barszcz biały
- CMS Made Simple i hosting na home.pl
- Monitoring bieżącego użycia dysku - Linux/Debian
- ImpressPages CMS / PHP 5.3 / home.pl - jak to pogo...
- Tuning konfiguracji MySQL
- Narzędzia do monitorowania sieci / systemu
- GRUB - Error 15
- Squid proxy dla pojedynczego hosta
- XAJAX synchronicznie - wywoływanie w nieskończonej...
- Polskie znaki w Google Web Fonts
- Typografia stron internetowych
-
►
2009
(190)
- ► października (2)
Home.pl udostępnił opcję włączenia przekierowania domeny na podkatalog bez separacji serwisu. Pozwala to na obsługę serwisu tak jak by był w root katalogu - czyli dostępny jest pod adresem http://adres.xx, a nie jak było trzeba kombinować do tej pory np. http://adres.xx/podkatalog/
OdpowiedzUsuńPowyższe dotyczy kont:
OdpowiedzUsuńBusiness Web,
Business Starter,
Business Server,
Business Server PRO,
Windows Server PRO,
Click Shop,
Click Shop Premium.
A fakt - dziękuję za informację. Faktycznie może pomóc - jak rozumiem można domenę ustawić z separacją serwisu w chroot'owanym środowisku, co pewnie rozwiąże powyższy problem oraz prawdopodobnie zwiększy bezpieczeństwo. Serwisy w ramach tego samego hostingu nie będą mogły się czytać nawzajem z poziomu np. PHP ;)
OdpowiedzUsuńPrzy separacji serwisu jest problem z działaniem cmsms. Jeśli natomiast ustawi się opcję bez separacji oraz ustawi się w config.php ścieżki dla plików css na inny katalog np. /csstmp, wtedy cmsms działa jak powinien. Trzeba tylko pamiętać żeby w katalogu root był utworzony folder tmp, tzn. w katalogu wyższym odnośnie tego z instalacją cmsms. Przy najmniej u mnie taka konfiguracja działa. Opcje separacji są m.in. opisane na stronie https://pomoc.home.pl/produkty/serwery/83
OdpowiedzUsuńRozumiem i dziękuję w imieniu przyszłych czytelników za wskazówki.
OdpowiedzUsuńA propos katalogu 'tmp' z tego co ja kojarzyłem to powinien on być wszędzie tam, gdzie wskazuje jakaś domena (oczywiście dla serwisów pod tą domeną).
Dla uściślenia - w przypadku braku separacji, tmp musi być zarówno w katalogu na który jest przekierowana domena oraz w root katalogu.
OdpowiedzUsuńNo i kicha. Teraz nawet bez separacji serwisu pliki z katalogu tmp nie mogą być odczytane przez przeglądarkę. Widocznie technicy z home.pl już "załatali lukę". Na jedno z pytań zadane na infolinii, po co blokujecie tmp, otrzymałem odpowiedź "... nie jestem programistą, a plików ze ścieżki http://domena.xx/tmp nie można odczytywać i już. Jeżeli wcześniej, podczas testów pan mógł, to może był to jakiś błąd. Trzeba będzie zmienić ścieżkę dla plików, albo zagnieździć tmp (przypisek: w domyśle zmieniaj sobie człowieku kod aplikacji z każdą aktualizacją, gdyż w najnowszych wersjach już proste zmiany nie wystarczają dla wszystkich funkcjonalności i modułów cmsms)" !!! I to byłoby na tyle w kwestii pomocy PREMIUM (dla konta Business Server PRO)!!! Od teraz będę odradzał innym usługi home.pl Jeżeli wykupuję droższą usługę, to nie po to żeby robić sobie roboty z przenoszeniem się do innego providera, bo pan infoliniowiec nie jest programistą. Ech, widocznie dla home.pl masa krytyczna stosunku ilość / jakość została przekroczona.
OdpowiedzUsuńMoże tak być jak piszesz o masie krytycznej. Coraz więcej narzekań słyszę i w sumie sam prysnąłem od nich z domenami (2x taniej za przedłużenie jest w wielu miejscach). Co prawda coś jednak robią (np. wprowadzenie tej separacji), ale jakoś tak użytkownikom mało, a problemy z konfiguracją / niekompatybilnością są. Ostatnio też mnie powaliło, jak kupowałem skrypt - wg wymagań PHP 5.3 i inne takie. Pytałem czy chodzi na home.pl - twórca mówi, że nie, bo PHP jest w złej wersji tam (5.2 domyślnie). Ja - że można przestawić na 5.3 i wymogi spełnione. Sprzedawca - że i tak na home.pl nie będzie chodził :) Boję się trochę małych hostingów, że znikną i będą problemy, ale chyba czas się przełamać i poważniejsze rzeczy zacząć stawiać u małych operatorów ...
OdpowiedzUsuń