Podane za dobreprogramy.pl:
"Kiedy podczas zeszłotygodniowego PDC zaprezentowano Windows Azure - nowy system przeznaczony do pracy w modelu chmury - siedzący w fotelu Billa Gatesa twórca Lotusa, Ray Ozzie, wspomniał że pracuje on oczywiście na bazie hypervisora. Nie wdawał się w szczegóły i powszechnie wszyscy założyli, że chodzi o Hyper-V, a prawdopodobniej o jego wersję 2.0 - która swoją premierę mieć będzie wraz z Windows Server 2008 R2. Okazuje się jednak, że nie.
Jak donosi serwis virtualization.info, Amitabh Srivistava - postać o nieznanym, jednak znaczącym nazwisku wewnątrz Microsoft - zdradził w wywiadzie, że Windows Azure nie wykorzystuje Hyper-V. Oparto go inne, dedykowane rozwiązanie, które nie ma nawet formalnej nazwy poza "hypervisorem Windows Azure". Możnaby się spodziewać, że to zmodyfikowana pod szczególne potrzeby wersja Hyper-V, okazuje się jednak że jest dokładnie odwrotnie - to bardziej rozwinięty i co ważniejsze, dużo bardziej wydajny hypervisor, którego rozwiązania dopiero pojawią się w Hyper-V w przyszłosci.
Hypervisor zastosowany w Windows Azure zapewnia między innymi wsparcie dla rozszerzeń NPT - drugiej generacji sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji. Rozwiązanie to nie jest obecnie wspierane przez Hyper-V, obsługiwane jest póki co przez wybrane, najnowsze procesory i według niezależnych testów znacznie minimalizuje narzut związany z koniecznością obsługi samego hypervisora skutkując aż 30-procentowym wzrostem wydajności maszyn wirtualnych - coś, o czym Microsoft reklamując obecną wersję Hyper-V wygodnie nie wspomina. Amitabh Srivistava potwierdza, że to właśnie wsparcie dla NPT jest jednym z kluczowych elementów wewnętrznej optymalizacji Windows Azure względem Hyper-V. Na szczęście wsparcie dla NPT jest jedną z tych rzeczy, które według Srivistavy trafią do Hyper-V 2.0."
niedziela, 2 listopada 2008
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Archiwum bloga
-
►
2012
(16)
- ► października (2)
-
►
2011
(51)
- ► października (1)
-
►
2009
(190)
- ► października (2)
-
▼
2008
(31)
-
▼
listopada
(13)
- Aktualizowanie maszyn wirtualnych offline
- Ochrona plików systemowych w Windows Vista
- Hyper-V a USB
- SCVMM 2008 - powiadomienie " Virtualization servic...
- Problem z WDS-em - "a matching network card driver...
- Ubuntu przez Windows Deployment Services
- Hyper-V i Windows Small Business Server 2008
- A co z uprawnieniami dla Hyper-V?
- A na czym wogóle odpali Hyper-V?
- Debian i Hyper-V
- Menu rozwijane CSS
- Dzień czwarty
- Hyper-V-isor, tylko że nie ten promowany
- ► października (5)
-
▼
listopada
(13)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz